Informacje o Narag Shathur PDF Print E-mail
Written by Kzanol   
Wednesday, 01 September 2010 14:08

Uwaga: gildia Narag Shathur została porzucona w Cataclysmie. Została nastepnie wskrzeszona w MoP jako gildia tylko dla altów dawnego guild mastera. Osoby zainteresowane wcześniejszym kształtem gildii znajdą informacje na ten temat poniżej.


 

Krótki opis

Jeśli:

 • jesteś dojrzałą osobą,
 • wolisz grać solo,
 • nie interesuje Cię rajdowanie ani inne działania grupowe,
 • szukasz przyjaznej, rodzinnej atmosfery,
 • ponad wszystko cenisz sobie swobodę,

to Narag Shathur jest dla Ciebie odpowiednim miejscem.

Po wprowadzeniu Cataclysmu i mechanizmów gildiowych skupiamy się na:

 

 • uzyskiwaniu doświadczenia i reputacji dla gildii poprzez działania inne niż rajdy i instancje,
 • levelowaniu, robieniu zadań, poznawaniu różnych klas, rozwijaniu profesji, grindowaniu reputacji i grze solowej na wszelki sposób, który liczy się dla wszystkich członków gildii,
 • wzajemnej pomocy w realizacji powyższych celów.

Jeśli chcesz do nas dołączyć, skontaktuj się z Fellidae lub Kzanolem (albo dowolnym jego altem).

Dłuższy opis

Narag Shathur jest prywatną gildią Alliance na europejskim serwerze Darkmoon Faire. Mamy również poboczną gildię Horde na serwerze Steamwheedle Cartel. Jesteśmy bardzo blisko związani z gildią rajdową Tired and Torn (również Alliance na Darkmoon Faire). Informacje w tym artykule dotyczą gildii Alliance na serwerze Darkmoon Faire. Gildia na serwerze Steamwheedle Cartel jest jedynie dla członków gildii Alliance (nikt inny nie jest do niej zapraszany) i jest postrzegana jako opcja dodatkowa.

Nazwa Narag Shathur oznacza „czarna chmura” w języku Khuzdul (języku krasnoludów z książek J.R.R. Tolkiena). Początkowo gildia miała być jedynie klanem krasnoludzkim, ale z czasem koncepcja uległa zmianie i gildia stała się otwarta na wszystkie rasy.

Gildia jest postrzegana jako „wirtualna rodzina”. Nigdy nie miała być i nigdy nie będzie gildią rajdową, gildią RP, ani żadnym innym typem „formalnej” gildii w WoW. Głównym założeniem gildii jest, aby jej członkowie dobrze się znali i pomagali sobie wzajemnie. Naszym celem jest stworzenie rodzinnej atmosfery. Chcemy, aby wszyscy członkowie gildii ufali sobie nawzajem i naszym celem jest absolutne unikanie jakichkolwiek konfliktów interpersonalnych.

Wszyscy kandydaci podlegają wstępnej ocenie szefa gildii. Ma to na celu wstępną ocenę, czy kandydat spełnia założenia profilu gildii. Ponieważ gildia jest rzadko „reklamowana”, kandydaci są zazwyczaj wybierani na podstawie osobistych kontaktów aktualnych członków gildii. Dostęp do banku (promocja) następuje po nieokreślonym czasie. Ma to miejsce, kiedy szef gildii uważa, że nowy członek zasługuje na zaufanie. Zazwyczaj trwa to zaledwie kilka dni, jeśli nowy członek jest aktywny w gildii (uczestniczy w forum, pomaga innym, rozmawia na kanałach itp.). Dostęp ten jest ograniczony tylko do pierwszej karty. Ze względu na wcześniejsze włamania, dostęp do pozostałych kart jest możliwy jedynie po dłuższym czasie i tylko dla tych osób, które posiadają urządzenie Blizzard Authenticator lub program na komórkę Battle.net Mobile Authenticator.

Nie ma żadnych wymagań formalnych takich jak poziom postaci, wyposażenie, doświadczenie, ilość czasu dostępna na grę itp. Wielu członków gildii gra od niedawna — kilku miesięcy lub mniej. Nie ma również żadnych opłat ani obowiązków, ale wszyscy członkowie gildii muszą spełniać następujące wymagania w zakresie charakteru i podejścia do innych:

 • Dojrzałość: jest to kluczowa cecha członków Narag Shathur. Nie oznacza to konkretnego wieku. Niektórzy młodzi ludzie również zachowują się dojrzale. Oznacza to odpowiednie, dorosłe zachowanie i przyjazne podejście do innych członków gildii. Oczekujemy również, że takie zachowanie będzie utrzymywane poza gildią tzn. w stosunku do innych osób np. na kanale Trade. Ze względu na złe doświadczenia z młodszymi graczami, gildia przyjmuje głównie osoby, których wiek przekracza 18 lat (wg deklaracji). Są jednak możliwe wyjątki, jeśli aplikacja wykazuje dojrzałość.
 • Długoterminowe zainteresowanie: nie szukamy osób, które chcą dołączyć, wylevelować z naszą pomocą, a następnie odejść do gildii rajdowej (za wyjątkiem przenosin do Tired and Torn). Stając się częścią rodziny oczekujemy że będziesz częścią tej rodziny. Nie chcemy członków, którzy często zmieniają gildie, którzy odchodzą do innych gildii i wracają do naszej. Nie szukamy graczy, których interesuje jedynie szybkie levelowanie a następnie regularne rajdowanie. Nasza gildia nie jest dla takich osób odpowiednim miejscem. Natomiast jeśli interesuje Cię rajdowanie, z pewnością znajdziesz zarówno przyjazną atmosferę jak i możliwość realizowania swoich zainteresowań w Tired and Torn (tam jednak możesz spodziewać się większych wymagań).
 • Wzajemna pomoc i uczestnictwo: ponieważ gildia opiera się na wzajemnym zaufaniu i pozytywnych kontaktach, oczekujemy że wszyscy członkowie będą pomocni względem siebie (jeśli zostaną poproszeni o pomoc). Oczywiście wtedy, kiedy jest to możliwe. Nie chcemy osób, które oczekują jedynie pomocy od gildii lub innych jej członków i nie są gotowi w równym stopniu pomagać innym poprzez informacje, aktywność lub po prostu dotrzymanie towarzystwa.
 • Szanowanie reguł i innych osób: interesują nas osoby, które postępują zgodnie z regułami gry, regułami RP na serwerze Darkmoon Faire (np. nie używają /say ani /yell inaczej niż odgrywając rolę) i które szanują innych: niezależnie od gildii, poziomu, klasy, rasy lub frakcji (tzn. szanują inne osoby grające w WoW, a nie tylko ich postaci). Osoby, którym przyjemność sprawia utrudnianie gry innym nie będą mile widziane w naszej gildii. Gankowanie w miejscach publicznych (nie na battlegroundach) jest surowo wzbronione i może prowadzić do wyrzucenia z gildii.

Jedynymi sytuacjami, w których członkowie mogą być usunięci z gildii są sytuacje, kiedy wszczynają konflikty w gildii, zachowują się w sposób wybitnie nieodpowiedni lub nie oferują nic innym, zaś sami oczekują pomocy. Szef gildii podejmuje takie decyzje przy pomocy oficerów. Są to jednak bardzo rzadkie przypadki. Gildia istnieje od maja 2009 roku. Od tego czasu z gildii usunięto jedynie dwie osoby (z powodu nieodpowiedniego zachowania).

Gildia jest przede wszystkim anglojęzyczna. Wszystkie ogłoszenia, forum itp. są publikowane w języku angielskim. Jest jednak częściowo polskojęzyczna, ponieważ jej założyciel jest Polakiem. Każdy Polak dołączający do gildii powinien jednak znać język angielski w stopniu umożliwiającym podstawową komunikację oraz czytanie informacji.

Ta strona WWW (forum, galeria, chat itp.) jest otwarta tylko dla członków gildii. Ma to na celu ochronę ich prywatności. Dlatego też po dołączeniu do gildii na stronie będzie widocznych znacznie więcej elementów (między innymi bardzo użyteczne artykuły, również w języku polskim).

Dlaczego warto do nas dołączyć

Na serwerze Darkmoon Faire jest wiele gildii, a więc można zadać sobie pytanie — czemu właśnie Narag Shathur? Poniżej wymieniamy kilka korzyści.

 1. Wszystkie zaproszenia do gildii są koordynowane przez szefa gildii oraz oficerów. Tym różnimy się od gildii typu „social”, do których może dołączyć praktycznie każdy. „Każdy” oznacza również osoby, które psułyby atmosferę, były nielubiane a nawet mogły doprowadzić do tego, że istniejący członkowie chcieliby odejść. Nie u nas. Ponieważ wszystkie zaproszenia przechodzą proces akceptacji, zapraszamy tylko odpowiednie osoby. A jeśli trafi się pomyłka, szybko ją naprawiamy.
 2. Gildia skupia się na wzajemnej pomocy. Oznacza to, że osoby nowe w grze (lub niezbyt nowe, ale nadal potrzebujące informacji) mogą natychmiast otrzymać tę pomoc na kanale gildiowym lub nieco później przez forum (warto jednak najpierw samodzielnie poszukać informacji na stronach takich jak Wowwiki lub Wowhead).
 3. Nie ma żadnych obowiązków. Nieważne, ile masz czasu na grę. Nieważne, kiedy masz czas na grę. Nieważne co lubisz robić samodzielnie. Nikt Cię za to nie będzie karał, nikt Ci niczego nie będzie kazał. Możesz cieszyć się pełną wolnością.

Jeśli te informacje Cię zainteresują, być może Narag Shathur to miejsce dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy grasz w WoW od niedawna, czy też np. masz dość regularnego rajdowania i chcesz odpocząć.

Jeśli więc chcesz dołączyć do Narag Shathur, skontaktuj się z Fellidae (oficerem odpowiedzialnym za polskojęzycznych członków gildii) lub Kzanolem (szefem gildii).

tonid (szef gildii)Last Updated on Saturday, 16 February 2013 15:00
 

Cataclysm is a trademark, and World of Warcraft and Blizzard Entertainment are trademarks or registered trademarks of Blizzard Entertainment, Inc. in the U.S. and/or other countries.

This site is in no way associated with Blizzard Entertainment

Valid XHTML & CSS

Design by: LernVid.com feat. game-template sponsored by WoW Guide